فورته پیانو | بهترین آهنگ‌ های Jesse Cook

بعضی ها دوست دارند قبل از آشنا شدن کامل با یک گروه یا یک هنرمند بجای دنبال کردن تک تک آثار آنها به صورت جداگانه ابتدا با تعدادی از آثار برتر و شناسنامه ای آشنا شوند تا بدانند دقیقا با چه چیزی سر و کار دارند. در سری مقاله های فورته پیانو قرار است بهترین ترانه های هر گروه را برایتان قرار دهیم تا سبب آشنایی بیشتر شما با آن گروه یا هنرمند شود. در سری پنجم به سراغ گیتاریست مشهور و محبوب سبک فلامنکو یعنی Jesse Cook رفتیم و بهترین آهنگ‌ های Jesse Cook را برایتان آماده کردیم.

موسیقی جهانی بدون مرز

سبک کاری جسی کوک شاید مصداق بارز عبارت موسیقی بدون مرز و جهانی است. زبان مشترکی که می تواند انسان ها را فرا تر از زبان به یکدیگر پیوند دهد و بیانگر احساسات، افتخارات، غم ها و شادی های هر ملتی باشد. جسی کوک گیتاریست کانادایی در تلاش بود تا موسیقی فلامنکو را با موسیقی های فرهنگ های گوناگون مانند عربی، آفریقایی، کوبایی و هندی ترکیب کند. در طول ضبط آلبوم های گوناگون به کشور های مختلفی سفر کرد تا با بزرگان موسیقی هر کشور گفت‌وگو کند و موسیقی های زیبایی را با همکاری این بزرگان بسازد.

جسی کوک گاهی سازهایی را با هم ترکیب می کند که به صورت معمول با هم استفاده نمی شوند مانند ویولن، آوازهای محلی و سازهای بادی که به زیبایی با سازهای کوبه ای، گیتار و گاهی اوقات بیت های الکترونیکی ترکیب می شوند. گاهی اوقات وقتی نوازندگان تلاش می کنند که سبک ها را در هم بیامیزند نتیجه یک موسیقی از هم گسیخته می شود و یک سبک به طرز ناخوشایندی وارد سبک دیگر می شود اما در موسیقی جسی کوک این اتفاق رخ نمی دهد و کوک بار دیگر نشان می دهد که موسیقی چقدر می تواند انعطاف پذیر باشد.

خود جسی کوک در این مورد می گوید:

«اگر به اسپانیا بروید و موسیقی من را اجرا کنید، می گویند این چیست؟ آنها موسیقی من را به عنوان فلامنکو نمی شناسند، زیرا اینگونه نیست، کار من ترکیبی است. من عاشق فلامنکو هستم اما همچنین عاشق موسیقی جهانی، جاز، پاپ، سامبای برزیلی و موسیقی ایرانی هستم.»

کوک به جای اینکه به دنبال سرعت بالای موسیقی باشد به دنبال ساخت جهانی زیبا و منحصر به فرد است جهانی که موسیقی بدون نفرت و سیاست نواخته می شود و بیانگر عشق و علاقه مردمان بسیاری است که در طول تاریخ، موسیقی را راهی برای فرار از مشکلات زندگی روزمره و تکریم کردن زندگی و مرگ می دانستند. 

در مقاله های قبلی دیسکوگرافی کامل jesse Cook  شامل 11 آلبوم و 130ترک را به صورت کاملا رایگان در اختیارتان قرار دادیم و امروز بهترین آهنگ‌ های Jesse Cook  را برایتان قرار می دهیم.

 

برای دانلود روی نام آهنگ ها کلیک کنید.

Number Track List
1 Tempest
2 Breeze from Saintes Maries
3 Mario Takes a Walk
4 Into the Dark
5 Brio
6 Rapture
7 Canción Triste
8 Air
9 All That Remains
10 On Walks the Night
11 Early on Tuesday
12 Cafe Mocha
13 Alone
14 Bogota By Bus
15 Afternoon at Satie’s
16 Taxi Brazil
17 When Night Falls
18 To The Horizon
19 Double Dutch
20 Above The Rain
21 Libre
22 Updraft
23 Oran

 

دانلود آلبوم Libre از جسی کوک
دانلود آلبوم Folkesange از گروه Myrkur
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

جدیدترین ها

محبوب ترین ها

آلبوم های کامل شده

مقاله های مشابه

فهرست
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x