موهبت عشق | نگاهی به کتاب پندارها II نوشته ریچارد باخ

نام کتاب پندارها 2 (Illusions II)
نام نویسنده ریچارد باخ
سال انتشار 2013
ژانر خودشناسی/عرفانی/فلسفی
ادبیات ادبیات آمریکا

ریچارد باخ، خلبان و نویسنده آمریکایی است که مشهورترین کتاب آن جاناتان مرغ دریایی است که حتما با آن آشنایی دارید. پندارها II جدیدترین کتاب ریچارد باخ است. که بر اساس داستانی واقعی که برای نویسنده پیش آمده، نوشته شده است. نویسنده در یکی از پروازهایش هنگام فرود آمدن به کابل های فشار قوی برق برخورد می کند و در حالی که نویسنده بی هوش بوده، هواپیما با سر سقوط می‌کند. ولی به طرز معجزه آسایی زنده می‌ماند. اما در بیمارستان به او می گویند که زمان زیادی طول می کشد تا بتواند حرف بزند، دستش را بلند کند یا راه برود. اما ریچارد باخ امید و باورش را از دست نمی دهد و در مدت یک سال و سه ماه دیگر، در کمال ناباوری می تواند دوباره پرواز کند. پر تکرار ترین جمله این کتاب «من ابراز کامل یک عشق کامل هستم، اینجا و اکنون.

پندارها 2 سرگذشت بینش های نویسنده در هنگام کما، رویا است. این کتاب جملات بسیار زیبایی دارد که شاید از متن کتاب درخشان ترند. در ادامه برخی از جملات طلایی کتاب را می آورم:

جملات زیبا

1. آنچه کرم ابریشم آخر دنیا می‌پندارد، استاد، پروانه می‌نامد.

2. هیچ موهبتی نیست که به یک مصیبت تبدیل نشود. و هیچ مصیبتی نیست که به یک موهبت تبدیل نشود.

3. قبل از آنکه چیزی را باور کنیم، خودمان انتخاب می‌کنیم چه چیز را می‌خواهیم باور کنیم. بعد جوری آن را آزمایش می‌کنیم که ثابت شود درست است.

4. اگر بخواهیم این زندگی را در مرتبه‌ای بالاتر از آنچه آغاز کردیم به پایان برسانیم، باید انتظار مسیر سربالایی را داشته باشیم.

5. در هر مصیبتی و در هر موهبتی سوال کن چرا من؟ حتما دلیلی دارد. حتما پاسخی دارد.

6. هر اتفاقی که حادثه وحشت‌ناکی به نظر می‌رسد، درس و آموزشی برای ماست.

7. گاهی در یک زمان کوتاه، یک چشم انداز کوچک، چه تاثیر بزرگی بر زندگی ما خواهد گذاشت.

8. کسی که دارد عذاداری می‌کند و کسی که دارد می‌میرد، از آگاهی متفاوتی برخوردارند. یکی تاریکی شب را می بیند و دیگری طلوع دل انگیز خورشید را. یکی مرگ را می بیند و دیگری زندگی را، بدان گونه که هرگز ندیده است.

9. بهترین کاری که می توانیم بکنیم این است که با تمام حق و اختیاراتی که داریم، با شادمانی زندگی کنیم و بگذاریم قوانین تصادف و تقدیر کار خودشان را بکنند.

10. من دعا نمی کنم هستی مرا بشناسد، دعا می کنم که من آن را بشناسم.

11. زندگی ما بدون آزمون ها، اتفاقات بد، ماجرا و خطر شبیه چیست؟

12. چند نفر از ما شخصیت های تخیلی یا افرادی که تابحال ندیده ایم از صمیمی ترین دوستان خود به حساب می آوریم؟ دست من بالاست.

نگاهی به کتاب احیا نوشته استیون کینگ
سفری غیرممکن | نگاهی به کتاب دور دنیا در هشتاد روز نوشته ژول ورن
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

جدیدترین ها

محبوب ترین ها

آلبوم های کامل شده

مقاله های مشابه

فهرست
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x